Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

ابلاغ تصمیمات کارگروه رفع موانع جهش تولید در خصوص پیشنهادات کشاورزی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ابلاغ تصمیمات کارگروه رفع موانع جهش تولید در خصوص پیشنهادات کشاورزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ه گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در جلسه هیئت دولت مورخ ۱۶ آذر ۱۳۹۹، تصمیمات جلسات پنجم و ششم کارگروه رفع موانع جهش تولید درخصوص پیشنهادات کشاورزی به تصویب رسید.

به موجب این مصوبه، دولت به منظور تسهیل در سرمایه گذاری برای تولید انواع نهاده ها و عوامل تولید کشاورزی وارداتی در داخل کشور و قطع وابستگی و جلوگیری از خروج ارز، وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرد ظرف یک ماه فهرست اقلام مورد حمایت برای تولید از جمله انواع واکسن و داروهای دامی، نژادهای مولد، انواع بذرهای هیبرید و نهال گواهی شده و مواد ژنتیکی، انواع کودهای شیمیایی، سموم و آفت کش ها، ماشین آلات و تجهیزات را تعیین و اعلام عمومی کند.

این وزارتخانه همچنین مکلف است واحدهای تولیدکننده انواع نهاده های مربوط را با رویکرد حمایت از تولید دانش بنیان و راهبری و مدیریت متمرکز تولید نهاده های وارداتی کشاورزی، تا حد ممکن در یک منطقه جغرافیایی با در نظر گرفتن روابط پسین و پیشین در بخش کشاورزی تجمیع و در قالب شهرک های تولید نهاده های کشاورزی ساماندهی و محدوده جغرافیایی شهرک های مذکور تعیین کند.

نمونه مجوز فعالیت واحدهای تولیدکننده مشمول حمایت توسط هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار (با اولویت محدوده تعیین شده شهرک های تولید نهاده های کشاورزی) تهیه و با محوریت وزارت جهاد کشاورزی برای واحدهای مذکور صادر می شود.

همچنین بسته حمایت از تأمین مالی برای توسعه واحدهای تولیدکننده مشمول حمایت با اولویت های تعیین شده ظرف مدت یک ماه توسط وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و پس از تأیید معاون اول رئیس جمهور، عملیاتی می شود.

منبع خبر: وبسایت هیئت دولت http://cabinetoffice.ir

ابلاغ تصمیمات کارگروه رفع موانع جهش تولید در خصوص پیشنهادات کشاورزی

 

خواندن 4522 دفعه